29.11.2014

ŁÓDŹ - TO TAKIE MIASTO W POLSCE


Wizyta w Łodzi była krótka, ale piękna.

Off Piotrkowska mnie totalnie zauroczyła, poczułam się trochę jak w Dray Walk w Londynie przy Brick Lane, trochę jak w Nowym Jorku. Zaułek kipiący sztuką, życiem prawdziwym. Drukarnia Skład Wina i Chleba poczęstowała nas pysznym śniadaniem, a Pan Tu Nie Stał sprawił, że zakupy przeszły w zupełnie inny wymiar rzeczywistości. Dla tego miejsca mogłabym zamieszkać w Łodzi!

Murale z galerii Urban Forms rozkochały mnie w sobie po uszy! Zrobiliśmy tour po kilku muralach, chcieliśmy zobaczyć je wszystkie, ale mróz skutecznie nam to uniemożliwił :)

Noc mieliśmy okazję spędzić w odnowionej Przędzalni, która została zaadaptowana na mieszkania typu loft - robiła ogromne wrażenie!

Zwiedziliśmy też Muzeum Kinematografii - o czym marzyłam od dawna, w szczególności byłam niesamowicie ciekawa Fotoplastikonu... Jego widok mnie nie zawiódł...

Jedni mówią, że jest brzydka a inni, że potrafi być piękna. Mnie Łódź zauroczyła. Spodobało mi się, mimo rozkopanych dróg i opuszczonych kamienic. To miasto ma w sobie magię i pozytywną energię, którą poczułam...

Warto było.

Kam

P.S. A TUTAJ wersja M. z Eudezet

Music by Paula & Karol

9 komentarzy:

 1. Mieszkam w Łodzi 7 lat. Początki były trudne. Uprzedzona do tego miasta blokowałam się i nie chciałam widzieć w nim piękna. Całe szczęście zaczęłam odkrywać coraz ciekawsze miejsca, poznałam najlepszych ludzi na świecie i zakochałam się w niej, tak po prostu.
  Przez ostatnich kilka lat Łódź mocno się zmieniła. Powoli rozkwita, a ja bardzo się cieszę, że mogę obserwować tą przemianę :-) Murale powstają jak grzyby po deszczu, a piękne pofabryczne budynki remontują się na potęgę!
  Zawsze cieszę się gdy ktoś tak dobrze reaguje na to miasto. Ono ma mnóstwo do zaoferowania i jeszcze wiele, wiele zakątków do odkrycia :-)
  Ślicznie ujęta jest w Twoich zdjęciach ta "moja" Łódź!

  OdpowiedzUsuń
 2. te same miejsca, ten sam sweterek, jeszcze Paula i Karol !
  kocham Cię!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. a w ogóle nowy look strony kamilapiech.com jest genialny

  OdpowiedzUsuń
 4. No cóż, to nie najlepszy moment na wizytę w Łodzi, więcej jest rozkopów niż ulic... Ale mamy nadzieję, że kiedyś uda im się skończyć i efekt końcowy zrekompensuje stanie w korkach :)

  Maluch w ruchu - nie można było zrobić zdjęcia w lepszym momencie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. tęsknię za Łodzią. jest poniekąd częścią mojego dzieciństwa, bardzo ważną.
  ale Łódź ma w sobie jednocześnie coś tak nostalgicznego, że mnie od siebie odstrasza.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale fajna ta Łódź! Kiedy się ona tak zmieniła? :) Do Off Piotrowska muszę kiedyś zajechać, robi niesamowite wrażenie na Twoich zdjęciach!! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Następnym razem pisz do mnie że wybierasz się do łodzi to może uda się wypić razem kawkę hihi :) polecam też cmentarz żydowski! Bardzo wyjątkowy i wręcz magiczny!

  OdpowiedzUsuń
 8. Pod wpływem tego wpisu, przy następnej wizycie w Pl, chcę do Łodzi! Zawsze zwiedzamy jakieś fajne miasto, tym razem nie muszę nic szukać :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Studiuję w Łodzi piąty rok i pokochałam je, jeszcze zanim tu przybyłam :) Nie przeprowadziłabym się do żadnego innego miasta :)

  OdpowiedzUsuń

Cudownie! Dziękuję za komentarz! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...