15.03.2015

CAMINITO DEL REY

Nasz lokalny transport.
Ścieżkę przeszliśmy "nielegalnie". Oficjalne otwarcie z końcem marca.

Tam pode mną, 30 metrów niżej, płynie Guadalhorce.Widoki zapierające dech.


Wszędzie widać pozostałości starej ścieżki, którą to jeszcze kilka miesięcy wcześniej przechodzili śmiałkowie, szaleńcy i poszukiwacze przygód... 
A pod spodem długo długo nic...
Wędrowaliśmy z baranami i owcami...
Krótka wizyta w Antequera, urocze miasteczko.Lover's Rock, nazywane też Indian Face.


Niesamowite miejsce, wzbudzające szacunek. Caminito Del Rey, nieczynna Ścieżka Króla w El Chorro, jedna z najniebezpieczniejszych ścieżek w górach, zrobiona przez człowieka. Przyciągnęła do siebie już mnóstwo ludzi szukających adrenaliny, kilka też ponoć zabrała. Teraz, przez ostatni rok, została zrewitalizowana, tak aby ten piękny szlak mógł każdy bezpiecznie przemierzyć, bez dodatkowych zabezpieczeń... Nie wiem czy to dobrze czy źle... Nie ma już tutaj wyzwania, przygotowań, planowania. Kiedyś to było marzenie przejść tą ścieżkę, był to wyczyn, który zmieniał życie. Robili to najodważniejsi. Teraz może zrobić to każdy. Zrobiłam to i jak. A mój Maciej spełnił swoje marzenie. Czy ktoś z Was planuję taką mentalną podróż, jaką niesie ze sobą Caminito Del Rey?

13 komentarzy:

 1. Jeju jak tam pięknie. Cudowne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy o tym miejscu nie słyszałam, a widoki są ekstra! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Kasia! Mnie też, co do Waszego wypadu w góry <3 hehe! :)

   Usuń
 4. Ależ cudowne miejsce, niesamowite! Te zdjęcia aż dech zapierają, a co dopiero widzieć to na własne oczy... Cudo, chyba właśnie odkryłam kolejne podróżnicze marzenie;) Cieszę się bardzo, że tu trafiłam i pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ah! Cieszę się, że do mnie trafiłaś! Miejsce magiczne! Naprawdę polecam! To było marzenie mojego M. które spełniliśmy razem! :)

   Usuń
 5. Piękny blog! Dodaję do ulubionych. Pozwoliłam sobie dodać twoje zdjęcie na mojego bloga (oczywiście z linkiem), jeśli masz coś przeciwko daj znać, to od razu usunę.

  OdpowiedzUsuń

Cudownie! Dziękuję za komentarz! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...