01.02.2013

Pierwszy dzień maratonu! :)


A więc! Zaczynamy maraton Walentynkowy! :D 

Dziś będzie pomysł na wyeksponowanie zdjęć, ale nie byle jakie :) Bo własnej roboty zdjęcie na płótnie. Nie mówimy tu o wydrukowanym zdjęciu na płótnie, ani nie o namalowanym :) Mowa tu o zdjęciu wydrukowanym na drukarce i przetransferowanym za pomocą medium malarskiego na płótno! 

Zastanawiacie się jak to wygląda? Wygląda to pięknie...A jak to zrobić? :) Mam dobre wieści! :) Niesamowicie prosto! 1. Co jest potrzebne:
-  zdjęcie wydrukowane na drukarce laserowej - bardzo ważne jest aby zdjecie było wydrukowane na drukarce laserowej gdyż tylko wtedy zdjęcie zostanie na płótnie, jeśli użyjecie drukarki atramentowej lub wydrukujecie na papierze fotograficznym nie będzie się trzymało oraz bardzo ważne jest aby zdjęcie było odbiciem lustrzanym, aby odbite było już we właściwym kierunku (ja się pomyliłam, całe szczęście podczas drukowania :P)
- płótno, w moim przypadku 18x24cm gdyż największe zdjęcie jakie mogę wydrukować to A4, zakupione w Empiku za ok. 8zł
- akrylowe medium, ja wybrałam mat aby zdjęcie się nie błyszczało, swoje kupiłam w sklepie www.maluje.pl a dokładnie kupiłam MEDIUM akrylowe matowe, kosztuje około 40zł, ale wystarcza na bardzo długo :)
- pędzelek do rozprowadzania
- woda w kszlance

2 i 3. Zaczynam od smarowania płótna medium malarskim, nie nakładam zbyt dużo, nadmiar medium ściągam pędzelkiem. 
4 i 5. Przygotowuję zdjęcie od odpowiedniego wycięcia, ja wydarłam niepotrzebne mi białe paski, aby krawędzie zdjecia nie były idealnie równe, co doda uroku. 
6. Następnie przykładam zdjęcie wydrukowaną stroną do płótna, wygładzam i odstawiam do wyschnięca (około 2-3 godzin schnięcia, w zależności od ilości użytego medium)
7. Po wyschnieciu, przygotowuję szklankę z wodą
8. Delikatnie namaczam kartkę (aby była delikatnie nasączona), przyklejoną do płótna aby stała się łatwa do starcia...
9 i 10. ... i zaczynam delikatnie rolować papier, usuwając go ze zdjęcia. Robię to do momentu aż na zdjęciu nie będzie już widać żadnego papieru i czekam chwilę aż wyschnie. Trzeba robić to ostrożnie aby nie zedrzeć zdjęcia, co może się wydarzyć. Ja osobiście uważam że delikatnie przetarcia tu i tam tylko sprawią, że zdjęcie będzie ciekawiej wyglądało.
11. Na wyschnięte zdjęcie nakładam bardzo cienką warstwę medium aby zabezpieczyć zdjęcie.

I tak oto można cieszyć się cudownym zdjęciem, które ma niesamowity urok, jakby delikatnie stare, ale z urokiem :) Ja zrobiłam od razu drugie zdjęcie. W ten sposób można zrobić sobie 4-5 zdjęć i powiesić w ciekawym ułożeniu na ścianie :) Jedno zdjęcie na jakąś okazję i można budować komuś prezent przez jakiś czas :) Co myślicie o takim zdjęciu? Kto będzie takie robił na prezent Walentynkowy lub po prostu dla siebie? :)

Mam nadzieję, że podoba Wam się to co zrobiłam :) Na jutro już przygotowuję wpis, obiecuję, że będzie wcześniej niż dziś. Pokażę Wam co można zrobić z kawałków materiału lub coś związanego z recyklingiem śmieci :) A to wszystko ze smakiem i pomysłem! Do zobaczenia jutro Kochani! Teraz zostawiam Was ze zdjęciami.

Wasza Miss Foch

5 komentarzy:

 1. Pani Kamilo pomysł superkowy:) o niedzieli zaczynam tworzyć. Czekam na więcej.
  Pozdrawiam Aneta Zawisz

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialny pomysł :) Uwielbiam ręcznie robione rzeczy z pomysłem! a fotografia dodaje indywidualnego charakteru ... :)

  Niestety nie mam drukarki laserowej i to przeszkoda, która uniemożliwi mi zrobienie tego cuda...

  OdpowiedzUsuń
 3. Aga Jacyno-Staszak2 lutego 2013 07:16

  Super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie to wygląda! Chyba spróbuję czegoś takiego w swoim pokoju :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czadowy pomysł! Już czekam na kolejne pomysły! Świetny blogas!

  OdpowiedzUsuń

Cudownie! Dziękuję za komentarz! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...