02.02.2013

Dzień drugi! Wianek na drzwi...

Wiem, że jest dopiero drugi dzień maratonu, ale mam nadzieję, że wytrzymacie ze mną przynajmniej przez najbliższe 10 dni :D Później będzie już tylko kolorowo, zabawnie i z pomysłem :)

A dzisiaj robimy wianek na drzwi, cudowna zawieszka, która wita gości na wejściu lub zdobi wnętrze łazienki czy okno w sypialni :)

Mój wianek, który wykonałam jest z filcowym serduszkiem i kolorami nawiązuje do Walentynek, czyli czerwienie z szarościami i koronka :) Zmysłowo ale i orzeźwiająco...I zrobienie tego to niesamowicie prosta, szybka i przyjemna praca :)


1. Co potrzeba do wykonania takiej zawieszki:
- materiały, które mają zdobić wianek
- styropianowe koło (bazę do wianka można zrobić również z drutu, czy kartonu, ja akurat miałam pod ręką taką styropianową formę, którą kupiłam w zeszłym roku :)), w moim przypadku o średnicy 25cm.
- ozdoba, która będzie wisiała w środku (u mnie na zdjęciu jest drewniane serduszko, ale w trakcie pracy stwierdziłam, że bardziej pasować będzie filcowe)
- wstążka do pokrycia styropianu.
- sznurek
- nożyczki

2. Zaczynamy od owijania podstawy wstążką, aby styropian nie przebijał przez materiał
3 i 4. Wycinamy paski z materiałów, moje wyciełam szerokości około 1,5-2 cm i długości około 28cm
5 i 6. Następnie zawiązujemy paski dookoła koła, w dowolnym ułożeniu, tak aby wiązania znajdowały się na zewnętrznej stronie koła :)
7 i 8. Wycinamy serduszko z filcu, robimy dziurkę i zawieszamy ( w moim przypadku tym samym koronkowym paskiem co użyty do wianka) na sznurku, tak aby serce znajdowało się po środku koła
9. doczepiamy od góry sznurek aby móc powiescić wianek i dzieło gotowe :)

Proste? Jak najbardziej proste :D

Macie jakieś plany na walentynki? Planujecie coś specjalnego? Czy raczej nie rusza was to "święto"? Bądź może jesteście antywalentynkowi? Jak to jest :) Opowiedzcie mi o tym :) Ja mam do dzisiaj mieszane uczucia... Z moją Sis zawsze byłyśmy anty, teraz kiedy mamy swoich mężczyzn jakby coś w nas pękło, ale też nie do końca jestem za wszystkimi słodkimi sercami, nasyceniem tych serc i napędzaniem tego wszystkiego. Aczkolwiek jak widzicie sami, zrobiłam maraton, ale żeby nie było tak cukierkowo, celowo jest to maraton, bo jak wiadomo, maraton jest długi i męczący, ale na koniec daje satysfakcję, niezależnie od miejsca na którym dobiegło się do mety :) Tak też jest w moim przypadku :)

Czekam na wieści od Was :)

Wasza Miss Foch

10 komentarzy:

 1. Świetny pomysł, super wykonanie!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudny! Kocham wianki i wianuszki. Powstrzymuje mnie tylko brak styropianowych kół, jako bazy. Ale chyba je nabędę. Naprawdę pięknie ci wyszedł! Pozdrawiam weekendowo. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super to wymyśliłaś. Piękne zdjęcia można u Ciebie spotkać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Calla! Staram się zawsze coś ciekawego wymyśleć :D

   Usuń
 4. jestes mega uzdolniona cuda tworzysz i z mila checia bede Cie podpatrywac xxx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale się cieszę... dziękuję ogromnie... podniosłaś mnie na duchu. Strasznie mi ciężko przekonać się do tego, że to co tworzę i robię ma sens, ale dzięki Tobie zrobiło mi się ciepło!

   Usuń
 5. Super! Uwielbiam taki rustykalny styl.
  pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń

Cudownie! Dziękuję za komentarz! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...